1

Zelený jíl a jeho pozitivní účinky

zelený jíl

Pozitivní účinky zeleného jílu

Přírodní zelený jíl má spoustu pozitivních účinků na organismus. Používá se hlavně zevně při potížích s pokožkou, ale dá se využití i vnitřně pro opětovné nalezení rovnováhy organismu. V čem spočívá jeho kouzlo a na co všechno můžete benefity přírodního zeleného jílu využít?

zelený jíl

Zelený jíl

Silné antibakteriální schopnosti

Přírodní zelený jíl se vyznačuje silnými antibakteriálními schopnostmi. Je to zapříčiněno vysokým obsahem minerálních látek, které zabraňují množení bakterií a vytváří prostředí, ve kterém bakterie nejsou schopné přežít. Hořčík, vápník a draslík jsou hlavní minerály, které tvoří zelený jíl a dodávají mu léčivé antibakteriální schopnosti, které jsou využitelné v boji s různými problémy – například proti ekzému, v boji s akné, ale i jako pravidelná preventivní péče o pokožku.

Velké hydratační a výživné účinky

V kombinaci s různými oleji vznikají velmi účinné hydratační krémy a masky vhodné pro každou pleť. Stačí si pouze vybrat vhodnou masku, nebo si jí pomocí jednoduchých návodů připravit doma. Zelený jíl na pleť při čištění neklade žádné nároky a hloubkově čistí póry bez vedlejších efektů, jako je dehydratace pleti, jako to způsobují některé čistící přípravky s obsahem alkoholu. Díky minerálním látkám bude pleť navíc vyživená a získá lepší schopnost regenerace a vlastní hydratace bez zbytečné produkce mazu.

Odstranění potíží s průjmy nebo zácpou

Přírodní zelený jíl se dá využít i vnitřně jako doplněk stravy při potížích se zažíváním. Pomáhá vyrovnat přirozené pH v trávicím traktu a uklidňuje tak potíže s průjmy nebo zácpami. Bakteriální účinky navíc zamezí vzniku dalších problémů a podpoří přirozenou odolnost vylučovací a trávicí soustavy. Zelený jíl v přiměřeném množství nemá negativní účinky a v organismu se neusazuje. Pouze projde trávicím a vylučovacím traktem, pomůže navrátit rovnováhu a zase vyjde z těla.

Hojí ekzémy

Antibakteriální a výživné účinky se velmi hodí na potíže s atopickým ekzémem. Jíl na ekzém působí velmi blahodárně a pomáhá s jeho hojením. Přirozeně pomáhá odstraňovat zbytky odumřelé kůže a vyživuje pokožku, které se stává více odolnou vůči vnějším vlivům, a začnou se zmírňovat příznaky ekzému. Při pravidelné aplikaci zeleného jílu, mohou problémy s ekzémem vymizet úplně. Následně se důležité dodržovat prevenci a dále se starat o pokožku, aby se problémy nevrátily.

Pomáhá s bělením zubů

Zelený jíl se přidává i do zubních past, kde pomáhá s bělením zubů. Obsažené minerály přirozeně čistí ústní dutinu a pomáhají s odstraněním žlutého povlaku na zubech. Zároveň posilují dásně a pomáhají pro zvýšení odolnosti zubů proti zubním kazům nebo problémy se sklovinou. Ze zeleného jílu můžete smícháním s jedlou sodou vytvořit pastu určenou přímo na bělení zubů.

Pomocník v boji s akné

Své blahodárné účinky na pleť projevuje zelený jíl i během boje proti akné. Pleťová maska ze zeleného jílu pomáhá hloubkově a nenásilně čistit pleť a odstraňovat tak nečistoty, které jsou příčinou vzniku akné. Pravidelná aplikace pleť vyživuje a zvyšuje její odolnost proti vzniku akné. Zelený jíl je ideální pro problematickou nebo mastnou pleť, kdy pomáhá vyrovnat přirozenou tvorbu kožního mazu a dostat pleť do rovnováhy, při které nebude docházet k zanícení pórů a vzniku nevzhledných pupínků.

jíl proti lupům

Jíl proti lupům

Zelený jíl proti lupům

Přírodní zelený jíl pomáhá při potížích s lupy, ať už nanesením 100% přírodního jílu nebo užitím šamponu proti lupům. Při pravidelné masáži pokožky hlavy zeleným jílem se lupy odstraní a pokožka začne být časem odolnější a přestane lupy vytvářet. Vytvořte si i vlastní zábal na vlasy ze zeleného jílu, který posílí a vyživí vlasy a pomůže proti problémům s lupy. Zelený jíl navíc srovná tvorbu mazu do normálu a pomáhá tak rychle se mastícím vlasům, kde je maz zbytečně nadměrně vylučován.

Pomáhá proti striím nejen v těhotenství

Hydratační a výživné účinky zeleného jílu v kombinaci s nějakým olejem (například arganovým nebo kokosovým) jsou účinnou zbraní v boji proti striím. Tento problém je aktuální hlavně v období těhotenství, kdy je pokožka v oblasti břicha velmi namáhána a často praská. Proti vzniku nepěkných a často i bolestivých strií je důležitá pravidelná hydratace a výživa pokožky. Aplikace masky ze zeleného jílu není škodlivá a díky svému čistě přírodnímu původu neohrozí matku ani plod. Zelený jíl se dá nanášet i na již vzniklé strie, které pomáhá hojit a snižuje jejich viditelnost.

Použití na miminka

Hydratujte a vyživte jemně dětskou pokožku pomocí masky nebo krému ze zeleného jílu. Použití čistě přírodního zeleného jílu je naprosto bezpečné, protože se jíl nevstřebává do organismu a nezatěžuje ho. Pravidelnou péčí zamezíte vzniku ekzémů, opruzenin, nebo suché pokožce. Hodí se i jemné vmasírování do pokožky hlavy, kde se dětem často tvoří dětské lupy, které mohou nepříjemně svědit.

Zelený jíl a jeho pozitivní účinky byl naposledy aktualizován: 23.04.2017 autorem Dogacan Yildirim Kanat

Velmi špatnéŠpatnéDobréVelmi dobréVynikající (4 hodnocení, průměr: 4,50 z 5)

Komentáře 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *