2

Vlasová péče se zeleným jílem

Nesmírně pozitivní účinky zeleného jílu na náš organismus jsou jednou z nejlepších cest, jak být krásnější a zdravější. Přírodní zelený jíl je naprosto čistý produkt přímo z přírody bez dalších přidaných chemických látek, které zbytečně zatěžují a oslabují vlasovou strukturu. Zkuste o své vlasy pečovat chytře s pomocí zeleného jílu, ze kterého si můžete vyrobit vlastní šampon nebo zábal na vlasy a který má mnoho skvělých účinků na vlasy a vlasovou pokožku.

Posílení vlasů díky zelenému jílu

Při aplikaci zábalu nebo masky ze zeleného jílu na vlasy dosáhnete toho, že vaše vlasy dostanou vydatný přísun minerálních látek. Ze všech druhů jílu je právě zelený jíl tím nejkvalitnějším a obsahuje velké množství důležitých minerálních látek, jako je například hořčík, vápník a draslík. Všechny tyto minerály jsou důležité pro správný růst a pevnost vlasu. Vyživené vlasy se méně lámou, jsou lesklejší a vypadají mnohem zdravěji než vlasy ošetřované nešetrnou kosmetikou s obsahem agresivních chemických látek.

jíl proti lupům

Zelený jíl působí proti lupům

Zelený jíl pomáhá s odstraněním lupů

Přírodní zelený jíl velmi blahodárně působí na pokožku a pomáhá s její výživou a správnou rovnováhou. Zábal ze zeleného jílu aplikovaný na pokožku hlavy pomáhá s odstraněním lupů a předchází jejich vzniku. Pro nejlepší účinky je dobré dodržovat pravidelnost a masku aplikovat alespoň 1x týdně. A pro opravdu velký účinek nebo při větších potížích s lupy se doporučuje kombinace vlasového zábalu s pravidelným používáním šamponu na vlasy s obsahem zeleného jílu.

Domácí šampon ze zeleného jílu

Příprava domácího šamponu ze zeleného jílu je naprosto jednoduchá. Budete potřebovat pouze 100% přírodní zelený jíl, trochu medu, ideálně arganový olej. Pokud chcete vlasy opravdu posílit, přidejte trochu keratinu a pro krásnou vůni doplňte bylinkami, například šalvějí nebo levandulí. Vše smíchejte a máte hotový šampon. Díky nenáročné přípravě je možné připravit si vždy čerstvou dávku před mytím vlasů. Množství zvolte tak, aby odpovídalo délce a hustotě vašich vlasů.

Po pravidelném mytí vlasů s tímto domácím šamponem ze zeleného jílu poznáte rozdíl v kvalitě vlasů i ve zlepšení stavu vlasové pokožky. Vlasy se díky uvedení pokožky do normálního stavu nebudou tak rychle mastit. Lupy začnou ustupovat, až zcela zmizí a celkově budou vaše vlasy bohatší a krásnější na pohled i na dotek.

jílový šampon proti lupům

Jílový šampon proti lupům Dermokil

Vlasové masky a zábaly 

Pro opravdu intenzivní péči věnujte svým vlasům jednou za čas více času a aplikujte vlasovou masku nebo zábal ze zeleného jílu. Základní ingredienci masky tvoří zelený jíl, který vlasům dodá pevnost a vyživí je díky svému obsahu minerálních látek. Další látky, které přidáte do masky, můžete zvolit podle vašich typů a toho, jakého výsledku chcete dosáhnout. Přidávat můžete libovolné bylinky, oleje a další věci a prospěšným účinkem pro vlasy.

Domácí maska ze zeleného jílu – jak na to?

Pro vytvoření základní jílové masky budete potřebovat přiměřené množství minerální vody (raději nejdříve méně a potom lehce přilévejte), trochu medu, olej (kokosový, arganový, olivový) a samozřejmě 100% přírodní zelený jíl. Na závěr přidejte ještě zhruba 4 lžíce přesličkového odvaru, který posílí pokožku hlavy a vlasy jsou po něm krásně lesklé. Všechny ingredience smíchejte a vytvořte lehce tekutější hmotu, kterou nanesete na vlasy. Pro větší účinek, a aby Vám maska nekapala a nešpinila okolí, zabalíte do igelitu a necháte působit přibližně 10-15 minut. Poté všechno opravdu důkladně opláchněte a vlasy umyjte s pomocí šamponu do naprosté čistoty.

Svůj domácí vlasový zábal můžete ozvláštnit dalšími ingrediencemi, jako je například rozmačkané avokádo, trocha citronové šťávy, jogurt, žloutek a další. Záleží na tom, jestli se chcete zbavit především lupů, nebo posílit své vlasy anebo dosáhnout toho, aby se příliš rychle nemastily.

bylinky

Bylinky pro vlasový zábal

Přidejte bylinky

Pro krásnou vůni můžete do vlasového zábalu ze zeleného jílu přidat bylinky. Velmi se hodí například šalvěj, která má také antibakteriální vlastnosti, nebo levandule, která nádherně voní. Přidat můžete i mátu nebo meduňku. Chybu neuděláte, ani když přimícháte trochu skořice pro lepší prokrvení pokožky.

Bylinky můžete přidat buď nasušené nebo najemno nasekané, nebo můžete zábal vytvořit z vody z vyluhovaných bylinek.

Jak často zábal ze zelného jílu aplikovat?

Obecně se dá říci, že je vhodné zábal aplikovat minimálně jednou za 14 dní a nejlépe potom jednou za týden. Ovšem záleží na tom, jaké máte problémy a jestli zábal dále kombinujete s vlasovým šamponem s obsahem zeleného jílu. Frekvence mytí vlasů a od toho odvozené aplikace masky, které by měla být ideálně jednou za dvě mytí, závisí na tom, jak často se vám vlasy mastí a jak jsou kvalitní.

Pravidelností můžete dosáhnout velkých výsledků

Častou a pravidelnou aplikací dosáhnete skvělých výsledků a díky přírodnímu zelenému jílu budou vaše vlasy vypadat naprosto jinak, než předtím. Budou plné života, zdravé a silné.

Vlasová péče se zeleným jílem byl naposledy aktualizován: 23.04.2017 autorem Dogacan Yildirim Kanat

Velmi špatnéŠpatnéDobréVelmi dobréVynikající (5 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)

Komentáře 2

  1. Dobrý den, ráda bych si šampon a masku na vlasy ze zeleného jílu vyrobila, ale nevšimla jsem si v jakém poměru se suroviny míchají. Bylo by možné sem uvést kolik, které suroviny se dává? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *