1

Jak pomáhá zelený jíl na akné?

akné

Přírodní zelený jíl má mnoho blahodárných účinků na pleť. Při pravidelné aplikaci pomáhá při léčbě ekzémů a slouží ke zmírnění a potlačení akné. Jak to vlastně funguje a díky čemu je zelený jíl tak účinný v boji proti akné?

Přírodní zelený jíl s vysokým obsahem minerálních látek

Čistý přírodní zelený jíl v sobě obsahuje velké množství různých minerálních látek. Především se jedná o hořčík, draslík a vápník. Všechny tyto minerály jsou klíčové pro správnou funkci a přirozenou obnovu kožní tkáně. Často nestačí získávat tyto látky pouze z potravy a v dnešní době, kdy je strava celkově chudá na přirozený obsah výživných látek, je potřeba pomoci pleti s výživou jinou cestou.

akné

Akné

Vnější výživa pleti

Aktivní doplňování výživných látek do pleti probíhá vnitřně příjmem správné potravy v dostatečném množství. Pro intenzivnější péči a při potížích s pletí a tvorbě akné se hodí i vnější péče, kdy se potřebné látky vstřebávají přímo do vrchní části kůže, pokožky. Děje se tak pomocí masek nebo pleťových krémů. Správná volba kosmetiky a speciálně používání přírodního zeleného jílu pomáhá proti tvorbě akné.

Pravidelná očista s využitím antibakteriálních účinků zeleného jílu

Při péči o pleť je důležitá pravidelnost. Každý den je nutné pleť důkladně vyčistit a zbavit nečistot ideálně ráno i večer. Při potížím s akné klaďte velký důraz na důkladné odličování make-upu a minimálně jednou týdně pleť hloubkově vyčistěte.

Hloubkové čistění pleti se provádí pomocí speciálních čistících masek. Ideální čistící maska na akné je se zeleným jílem. Pomocí jednoduchého návodu si můžete snadno a rychle vytvořit domácí jílovou masku na akné.

jílová maska na akné

Jílová maska na akné

Domácí jílová maska proti akné

Budete potřebovat kvalitní 100% přírodní zelený jíl nebo 100% přírodní jíl s obsahem více druhů jílu, minerální vodu, trochu medu a kokosový, olivový nebo arganový olej. Pro lepší účinek a menší produkci mazu pokožky přidejte lžíci citronové nebo grepové šťávy. Všechno důkladně promíchejte a vzniknout by vám měla hmota o konzistenci pasty. Masku naneste na obličej a nechte působit přibližně 10 minut. Následně důkladně opláchněte a natřete obličej vhodným hydratačním krémem.

Hotové masky se zeleným jílem na akné

Pokud se vám nechce připravovat si vlastní jílovou masku, můžete si zakoupit již hotové a namíchané masky vytvořené s ohledem na potřeby mastné a problematické pleti. V těchto hotových maskách jsou využity pouze přírodní ingredience a naprosto 100% přírodní zelený jíl.

Přirozený peeling pomocí zeleného jílu

Aplikace masky ze zeleného jílu má především čistící účinky. Díky jemným částečkám jílu se z pórů odstraní nečistoty a maska funguje jako jemný a nenásilný peeling. Póry budou vyčištěné a díky antibakteriálním účinkům nebude docházet k zanícení pórů a vzniku akné v takovém rozsahu.

jílová maska

Zbavte se černých teček pomocí jílové masky

Odstranění černých teček zeleným jílem

Přírodní zelený jíl svou přirozeně čistící schopností pomáhá při pravidelném používání v odstranění a úbytku černých teček. Účinky peelingu pomáhají při čištění zanesených pórů, které se na první pohled jeví právě jako nevzhledné černé tečky, ve kterých často vznikají zánětlivé procesy, což vede ke vzniku akné a tak pořád do kola. Vystoupit z tohoto začarovaného kruhu pomůže právě zelený jíl a přípravky ze zeleného jílu určené pro mastnou a problematickou pleť.

Nenahraditelná síla přírody

V dnešní době jsou regály drogérií plné různých přípravků proti akné. Bohužel většina z nich je plná zbytečné chemie a v dlouhodobém výsledku může spíše ublížit, než pomocí. Při boji s akné se proto zaměřte na přírodní produkty, které jsou bezpečné a dosáhnete s nimi stejným a mnohdy daleko lepších a dlouhodobějších výsledků. Přírodní zelený jíl na akné působí opravdu výrazně aktivně a pomáhá při dlouhodobém boji proti akné a černým tečkám, kterých se nelze jednoduše zbavit.

Kombinace vnější péče se správnou životosprávou

Když budete pořád sedět zavření v místnosti s nedostatkem čerstvého vzduchu, nebudete se věnovat pohybu a budete jíst nezdravá jídla, vaše pleť na to bude náležitě odpovídat. Pravidelná vnější péče nestačí, a přestože zelený jíl na akné velmi působí a dosáhnete s ním skvělých výsledků, samo o sobě to nestačí. Je potřeba zaměřit se na problém celkově. Poctivě a upřímně si odpovězte na několik následujících otázek. Jestli bude odpověď často ne, měli byste se zaměřit nad svým životním stylem a zavést patřičné návyky pro úspěšný boj s akné. Věnujete se alespoň dvakrát týdně sportu, nebo jste přirozeně aktivní přes den? Odličujete se důsledně každý večer? Nenosíte až příliš nevhodného a těžkého make-upu? Věnujete se péči o pleť pravidelně a aplikujete masku ze zeleného jílu alespoň jednou týdne? Jíte ovoce a zeleninu? Používáte vhodné krémy a hydratujete svoji pleť? Dodržujete dostatečný pitný režim?

Jak pomáhá zelený jíl na akné? byl naposledy aktualizován: 23.04.2017 autorem Dogacan Yildirim Kanat

Velmi špatnéŠpatnéDobréVelmi dobréVynikající (2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)

Komentáře 1

  1. Jéé články s recepty na jílové masky mám ráda. Strašně ráda si je doma vyrábím. Koupím si vždycky pikslu jílu a k tomu přidám minerální vodu a různé oleje dle účelu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *