2

Jak na celulitidu se zeleným jílem

celulitida

Přírodní zelený jíl je známý pro své účinky při boji s akné nebo ekzémy. Pomáhá i na strie a dá se aplikovat na vlasy pro jejich posílení. Při zažívacích potížích se někdy může užívat i vnitřně. Věděli jste ale, že se jedná i o účinnou zbraň proti celulitidě?

zelený jíl na celulitidu

Zelený jíl pomáhá i na celulitidu

Co to je celulitida? 

Celulitida bývá také nazývána jako pomerančová kůže a jedná se o estetický problém, který trápí velkou většinu hlavně ženské populace.  Problém spočívá v tom, že v podkožním vazivu se tvoří kapsičky pro ukládání tukových buněk. Tyto kapsičky se potom zaplní toxickými látkami, které nestíhá lymfatický systém odvádět z těla pryč. Následně vzniká nepěkně vypadající struktura hrbolků a ďolíčku, která se obtížně odstraňuje a jedná se o dlouhodobý problém.

 

Jak pomáhá zelený jíl proti celulitidě?

Celulitida je tedy zapříčiněna špatným stavem a prokrvením kůže. Pokud je kůže pevnější a dobře živené, celulitida nepředstavuje takový problém a není tolik viditelná. Přírodní zelený jíl má právě tu jedinečnou schopnost pokožku dostatečně vyživit a posílit. Správnou aplikací navíc můžete kůži prokrvit i ve spodní vrstvě, tedy podkožním vazivu, kde se ukládá tuk a odkud pochází celulitida, a pomoci tak tělu s odbouráním toxických látek a odstranění související celulitidy.

Připravte si domácí jílovou masku pro boj s celulitidou

Pro účinný boj s celulitidou jednou za čas aplikujte domácí masku ze zeleného jílu. Nejdříve si vytvořte základní jílovou masku. Budete potřebovat 100% přírodní zelený jíl nebo můžete použít mix přírodních jílů (např. jíl Dermokil obsahující růžový, bílý a zelený jíl), přiměřené množství minerální vody, trochu medu a olivový nebo arganový olej. Pro větší účinek na celulitidu přidejte několik kapek esenciálního oleje ze sladkého pomeranče. Pořádně promíchejte a dodatečným přidáním dalšího jílu nebo vody vytvořte pastu. Masku naneste na místa postižená celulitidou a nechte působit přibližně 15 minut. Potom důkladně opláchněte a ideálně naneste krém nebo aplikujte olej s pozitivními účinky proti celulitidě.

jílová domácí maska

Domácí jílová maska

Jak často masku aplikovat?

Přírodní zelený jíl se doporučuje aplikovat v podobě masky alespoň 1x týdně. Pro opravdu viditelné výsledky je důležitá pravidelnost a správný postup při aplikaci jílové masky. Většího účinku dosáhnete, když při aplikaci masku jemně vmasírujete, čímž dosáhnete lepšího prokrvení pokožky a většímu vstřebání pomocných látek.

Kombinace zeleného jílu se správnou životosprávou

Bohužel maska ze zeleného jílu proti celulitidě většinou nestačí, a i když dokáže v boji s celulitidou velmi pomoci, je potřeba kombinovat jí i s jinými věcmi, které působí proti celulitidě.

Celulitida může být z velké části i dědičným problémem, ale výmluvy rozhodně nejsou na místě a správnou a aktivní péči, se jí dokážete jistě zbavit i vy. Myslete na každodenní péči a správně se starejte nejenom o vnější pokožku, ale i o vnitřek svého těla a dbejte na to, jestli žijete skutečně zdravě.

Zařaďte více pohybu

Když se věnujete sportu a hýbete se, tělo se více prokrvuje a zlepšuje se průtok mízy. To vede k tomu, že se lépe odbourávají toxické látky, které zapříčiňují celulitidu. Jejich odbourání dosáhnete pomocí aktivního pohybu a zvnějšku můžete pomoci maskou z přírodního zeleného jílu, který má léčivé účinky a pomáhá s odstraňováním toxinů. Snažte se sportovat alespoň dvakrát za týden, choďte více pěšky a snažte se zařadit pohyb do každého volného okamžiku. Při dlouhém sezení například u počítače se jednou za čas protáhněte a na chvíli se projděte, stačí třeba dojít se napít a u toho se lehce protáhnout. Podpoříte tím tak krevní oběh a usnadníte práci zelenému jílu s odbouráváním toxických látek a postupným vymizením celulitidy.

celulitida

Zařaďte více pohybu

Ke správné stravě můžete zařadit i zelený jíl

Velmi důležitá je správná strava, která by měla být bohatá na minerální látky, vitamíny a zdravé tuky. Jezte proto více ovoce, zeleniny a přidejte do svého jídelníčku i ořechy, které obsahují velmi důležité a zdraví prospěšné zdravé tuky. K vyváženému jídelníčku můžete přidat i malé množství zeleného jílu, který pomáhá v trávicí a vylučovací dutině s vyklučováním toxinů a brání vzniku zánětlivých procesů a bujení bakterií. Stačí opravdu malé množství. Jíl se navíc v organismu neusazuje, takže se nemusíte bát, že si tělo zanášíte škodlivými látkami, jako je tomu například v případě, že jíte různé zázračné prášky na hubnutí, které jsou často v dlouhodobém hledisku i škodlivé.

Pravidelnost, pitný režim a těsné oblečení

Při snaze o zmírnění nebo odstranění celulitidy je důležitá pravidelnost a vytrvalost. Celulitida není problém, který se odstraní přes noc a většinou nepomůže ani jedna maska ze zeleného jílu. Důležitá je vytrvalost a zaveden správných návyků spolu s pravidelnými rituály, jako je právě aplikace masky proti celulitidě ze zeleného jílu. Nezapomínejte ani na pitný režim, který pomáhá s rychlejším odstraněním škodlivých látek a pro rychlejší metabolismus. Snažte se omezit i nošení velmi těšného oblečení, které brání správného toku krve a kazí tak veškerou vaši snahu o odstranění celulitidy.

Jak na celulitidu se zeleným jílem byl naposledy aktualizován: 23.04.2017 autorem Dogacan Yildirim Kanat

Velmi špatnéŠpatnéDobréVelmi dobréVynikající (3 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)

Komentáře 2

  1. Taky mám ozkoušené, smíchám jíl s minerální vodou, přidám olej a vymačkám citron, to si natřu na nohy a na chvíli zabalím do folie, bez jílu bych to dala I přes noc ale kdybych to tam nechala s jílem tak bych ten jíl už z nohou nedostala 😀

  2. Ach můj bože, úžasný článek, všchno tohle jsem měla vědět mnohem dřívey.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *